Wakat w : Java Team Lead Wynagrodzenie PLN31000/Miesiąc

Poszukujemy Kierownika Zespołu Java Developerów do dołączenia do zespołu Customer Identity and Access Management. Zespół, z członkami w USA, Wielkiej Brytanii i Polsce, jest odpowiedzialny za budowę i utrzymanie krytycznych aplikacji backendowych skoncentrowanych na uwierzytelnianiu i autoryzacji użytkowników. Nasze aplikacje współpracują z wieloma kluczowymi aplikacjami Sabre w bardzo złożonym i obciążonym środowisku przedsiębiorstwa, co sprawia, że stabilność i dostępność są bardzo ważne.

W naszej codziennej pracy stosujemy różnorodne technologie i narzędzia, w tym Java 8, Spring 3.x/4.x/5.x, Tomcat 8, Spring Boot 2.0, SQL (Oracle 12c), LDAP, Git, Maven, TeamCity.

Obowiązki:

  • Kierowanie zespołem odpowiedzialnym za rozwijanie, kodowanie, testowanie i debugowanie nowych, bardzo złożonych rozwiązań oprogramowania lub ulepszeń istniejącego oprogramowania w trybie utrzymania;
  • Udzielanie wskazówek dotyczących całego projektu lub zespołu projektowego;
  • Zastosowanie zaawansowanych umiejętności i koncepcji do nadzorowania dużych, złożonych projektów;
  • Doskonałe zrozumienie aplikacji biznesowej;
  • Współpraca z personelem technicznym w celu zrozumienia problemów z oprogramowaniem i ich rozwiązania;
  • Rozwiązywanie skarg klientów dotyczących oprogramowania i odpowiadanie na sugestie dotyczące ulepszeń i udoskonaleń;
  • Może pomagać w opracowywaniu dokumentacji technicznej oprogramowania;
  • Posiada szeroką wiedzę na temat technicznych rozwiązań;
  • Projektowanie i kodowanie złożonych aplikacji przy użyciu zaawansowanej technologii;
  • Projektowanie i budowanie prototypowych aplikacji.

Kwalifikacje:

Wymagane umiejętności:

  • Tytuł magistra w dziedzinie informatyki, technologii informacyjnych lub inżynierii;
  • Minimum 4 lata doświadczenia w programowaniu w języku Java;
  • Doświadczenie w zarządzaniu/liderowaniu zespołowi;
  • Doświadczenie w pracy z frameworkiem Spring, Junit, Mockito, Spock lub innymi narzędziami/testami;
  • Doświadczenie w CI&CD (TeamCity, Maven, GIT);
  • Doskonałe umiejętności analizy i rozwiązywania problemów;
  • Doświadczenie w budowaniu usług sieciowych RESTful lub SOAP;
  • Silna umiejętność pracy zespołowej, zdolność do pracy z rozproszonymi zespołami globalnymi;
  • Zrozumienie, interpretacja i przekładanie wymagań inżynierskich na odpowiednią konstrukcję.

Dodatkowe (mile widziane) umiejętności:

  • Doświadczenie w LDAP, SQL, SAML, OpenAM;
  • Znajomość systemu Linux i skryptowania Bash;
  • Znajomość technologii i narzędzi internetowych (np. Apache, Tomcat);
  • Znajomość technologii chmurowych (GCP, AWS, OpenShift);
  • Dobre umiejętności komunikacyjne w języku angielskim, zarówno pisemne, jak i ustne;
  • Umiejętność pracy z wieloma zadaniami jednocześnie i praca w szybkim tempie;
  • Znajomość Websphere MQ będzie dodatkowym atutem.