Wakat w : Senior programista Java Wynagrodzenie PLN30000/Miesiąc

Wymagania:

  • Głęboka wiedza z zakresu Java (Java Core, multithreading);
  • Silna znajomość Spring stack: (Spring Framework, Spring Boot, Spring Cloud). Będzie dodatkowym plusem: frameworki do tworzenia usług sieciowych RESTFul (np. Jersey, Dropwizard);
  • Doświadczenie z systemami wiadomości (np. Kafka, RabbitMQ) i bazami danych NoSQL (np. Redis, Couchbase);
  • Mistrzostwo w dziedzinie projektowania obiektowego, wzorców projektowych i najlepszych praktyk projektowania oprogramowania;
  • Chęć pisania testów jednostkowych i funkcjonalnych (JUnit, AssertJ, Mockito), a także testów integracyjnych przy użyciu biblioteki Testcontainers Java;
  • Znajomość narzędzi do zarządzania wydajnością aplikacji (AppDynamics, New Relic);
  • Doświadczenie w projektowaniu, tworzeniu, dostarczaniu i obsłudze technicznie złożonych produktów oprogramowania;
  • Umiejętność zrozumienia istniejącego kodu, nauki na jego podstawie oraz dokumentowania i tłumaczenia, gdy jest to potrzebne.

Główne zadania codzienne:

  • Tworzenie nowych usług REST (jako modułów dodatkowych i oddzielnych mikroserwisów), które będą działać w naszym silnie obciążonym środowisku w celu realizacji istotnych zadań biznesowych;
  • Refaktoryzacja istniejącego kodu w celu zwiększenia skalowalności i łatwości utrzymania;
  • Wprowadzanie nowych podejść do istniejących rozwiązań poprzez stosowanie nowoczesnych najlepszych praktyk i nowych frameworków;
  • Utrzymywanie aktualnej dokumentacji w spójnym stanie;
  • Pisanie testów integracyjnych, funkcjonalnych i jednostkowych dla nowych usług;
  • Naprawianie, jeśli jest to konieczne, defektów w istniejącym kodzie