Wakat w Poland: Inżynier QA Wynagrodzenie EUR2500/Miesiąc

Obowiązki:

  • Precyzowanie wymagań funkcjonalnych z analitykami biznesowymi/systemowymi
  • Identyfikowanie i raportowanie różnic między wymaganiami a planami implementacji
  • Wdrażanie i stosowanie najlepszych praktyk QA w zespole
  • Przygotowywanie strategii i planów testowych oraz prezentowanie ich zespołowi
  • Szacowanie faz testowania
  • Tworzenie i wykonywanie przypadków testowych
  • Przygotowywanie danych testowych
  • Współpraca z ekspertami w dziedzinie w celu usprawnienia strategii testowej
  • Raportowanie stanu testowania Team Lead/Project Managerowi
  • Wykonywanie manualnego testowania systemu backendowego w celu sprawdzenia zgodności z wymaganiami biznesowymi oraz spełnienia projektu/specyfikacji
  • Identyfikowanie i raportowanie defektów oraz śledzenie ich do rozwiązania
  • Współpraca z zespołem wsparcia produkcyjnego i testowania
  • Identyfikowanie wymagań niefunkcjonalnych i konwersja ich na przypadki testowe
  • Gromadzenie metryk testowych i analiza ich dalszych
  • Analiza przyczyn błędów "ujarzmionych"

Wymagane umiejętności:

Must have

  • Minimum 3 lata doświadczenia w testowaniu oprogramowania, w tym co najmniej 1 rok testowania dużych aplikacji backendowych i baz danych
  • Proaktywność, samoorganizacja, dobre umiejętności komunikacyjne, gotowość do działania i skupienie na osiągnięciu wyniku
  • Umiejętności rozwiązywania problemów
  • Silna wiedza z zakresu podejścia do testowania i metodologii
  • Doświadczenie w pracy z Jirą i wtyczką Xray
  • Wystarczająca znajomość SQL do przeprowadzania analizy danych
  • Doświadczenie w pracy z bazą danych Oracle
  • Podstawowa wiedza z zakresu Pythona / umiejętności automatyzacji
  • Zrozumienie praktyk Agile

Mile widziane

  • Stopień naukowy z zakresu informatyki lub pokrewnej dziedziny technicznej
  • Certyfikacja ISTQB
  • Znajomość dowolnego języka programowania/skryptowego
  • Znajomość/doświadczenie w dziedzinie finansowej
  • Zrozumienie Ciągłej Integracji i Dostarczania
  • Doświadczenie w pracy z bazami danych NoSQL (używamy MongoDB).