Wakat w Germany: Analityk finansowy Wynagrodzenie EUR2900 - EUR4000/Miesiąc

O pracy

Cel stanowiska

Wsparcie Dyrektora Finansowego EMEA w zakresie raportowania i analiz.

Ogólne informacje o stanowisku

  • Miejsce pracy: Hamburg, Niemcy
  • Pełny etat – 40 godz./tydzień
  • Nadgodziny: sporadycznie (zamknięcie miesiąca, budżetowanie)
  • Praca hybrydowa (połączenie pracy w biurze i zdalnej, zgodnie z ustaleniami)

Główne obowiązki i odpowiedzialności

  • Wsparcie Dyrektora Finansowego EMEA w rutynowych i ad hoc analizach, różnych zadaniach raportowania (przychody, koszty, marże, liczba pracowników, różne wskaźniki) oraz tworzeniu prezentacji dla wysokiego kierownictwa
  • Współpraca z interesariuszami z działów Biznesu, Rachunkowości, Księgowości należności, Księgowości zobowiązań, Finansów Centralnych, Rozwoju Biznesu, Cennikowania, HR, Płac itp., jeśli jest to konieczne, w celu zrozumienia wyników Oddziałów i Regionów oraz wspomagania wyników finansowych
  • Wsparcie w doskonaleniu procesów raportowania poprzez proponowanie i wdrażanie pomysłów na ulepszenia, projektowanie raportów kontroli, wskaźników
  • Przygotowanie tygodniowej prognozy przychodów i ciągłe udoskonalanie procesu prognozowania, jeśli jest to stosowane
  • Wsparcie w przygotowywaniu budżetów dla naszych operacyjnych Oddziałów i funkcji regionalnych wchodzących w skład regionu EMEA
  • Przygotowanie analizy odchylenia zysków i strat w stosunku do budżetu i poprzednich miesięcy, wykrywanie i rozwiązywanie problemów we współpracy z działem Rachunkowości i innymi interesariuszami, jeśli jest to konieczne
  • Przeprowadzanie różnych przeglądów przychodów i kosztów w celu analizy trendów, wykrywania problemów i możliwości
  • Odpowiedź na zapytania z działu Biznesu lub Finansów Centralnych / Rachunkowości, wspieranie procesu podejmowania decyzji przez liderów Oddziału lub Regionu, dostarczanie danych, informacji i analiz w miarę potrzeby

Wymagania

  • Wykształcenie i doświadczenie
  1. Stopień naukowy z zakresu finansów/księgowości lub równoważne certyfikaty kompetencji zawodowych
  2. 3-5 lat doświadczenia w dziedzinie finansów/księgowości, preferowana znajomość raportowania.
  3. Praktyczne zrozumienie rachunku zysków i strat oraz bilansu jest wymagane od pierwszego dnia. Skupienie na przychodach, kosztach i marżach.
  • Komunikacja
  1. Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  2. Umiejętność skutecznego podsumowywania bardziej złożonych scenariuszy lub problemów
  3. Doskonałe umiejętności prezentacji
  4. Doskonałe umiejętności komunikacyjne - dopasowanie stylu komunikacji do odbiorcy (od młodszych pracowników do ewentualnych wiceprezesów/dyrektorów finansowych/dyrektorów generalnych)
  • Umiejętności techniczne
  1. Silne umiejętności analityczne, zdolność do podejścia i zrozumienia problemów w sposób strukturalny
  2. Zaawansowana znajomość pakietu MS Office, ze szczególnym uwzględnieniem Excela i Powerpointa
  3. Doświadczenie w zakresie VBA, PowerBI, Tableau i magazynów danych będzie ogromnym plusem Doświadczenie z systemem Oracle będzie plusem
  • Umiejętności miękkie
  1. Duch zespołowy, pozytywne nastawienie i podejście "możemy to zrobić"
  2. Wysokie standardy etyczne i pracy
  3. Umiejętność pracy precyzyjnej, nawet pod presją
  4. Samodzielność w pracy, tworzenie i prezentowanie profesjonalnych propozycji.Część pracy będzie rutynowa, ale duża część będzie zadań ad hoc, wymagających podejścia praktycznego.
  5. Doskonałe zarządzanie czasem i umiejętność dotrzymania terminów, nawet w przypadku sprzecznych lub zmieniających się terminów poprzez priorytetyzację. U
  6. miejętności interpersonalne pozwalające na skuteczną współpracę z różnymi interesariuszami z różnych regionów geograficznych, o różnym tle kulturowym i na różnych szczeblach hierarchii

Dlaczego warto u nas pracować?

  • Praca przyszłościowa w międzynarodowym zespole w uznanej firmie w ramach jednostki UPS Healthcare
  • Dynamiczny i współpracujący zespół z ekscytującymi i zróżnicowanymi zadaniami oraz możliwością rozwoju osobistego
  • Umowa o pracę na czas nieokreślony po udanym okresie próbnym
  • Dofinansowanie do biletu HVV-Profi
  • Darmowe owoce, pyszna kawa, herbata i woda 30 dni urlopu w ciągu roku
  • Oferta oparta na platformie online dotycząca dobrostanu i zdrowia od Virgin Pulse
  • Bezpłatny program pomocy dla pracowników
  • Perspektywy dalszego rozwoju i programu emerytalnego w firmie