Wakat w Poland: QA Tech Lead Wynagrodzenie PLN31000 - PLN33000/Miesiąc

Poszukujemy doświadczonego i zmotywowanego Kierownika Technicznego ds. QA.

Obowiązki:

  • Ustanawianie i doskonalenie procesu, standardów i podejść w zakresie QA;
  • Opracowywanie i wdrażanie procesu automatyzacji: określanie poziomów testowania, podejść i narzędzi;
  • Tworzenie ogólnych dokumentów testowych (strategia, standardy);
  • Udział w planowaniu strategii rozwoju i szacowaniu zadań;
  • Udział w planowaniu funkcjonalności, analiza wymagań, definiowanie i przegląd zakresu testowania oraz ryzyk;
  • Przygotowywanie raportów jakości dostarczanych funkcji;
  • Badanie wyników iteracji, udział w analizie przyczyn głównych problemów;
  • Gromadzenie niezbędnych metryk w celu dostarczania informacji biznesowych oraz identyfikowania punktów do doskonalenia procesu QA;
  • Udział w ustalaniu ogólnego procesu rozwoju (przepływ w Jirze, transfer wiedzy itp.);
  • Opracowywanie planów rozwoju pracowników i ustalanie celów;
  • Przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych technicznych.

Wymagania:

  • Minimum 5 lat doświadczenia w testowaniu funkcjonalnym aplikacji webowych i mobilnych (Android Google, Amazon, Win10, iOS); co najmniej 1 rok na stanowisku Kierownika ds. QA;
  • Zaawansowana praktyczna i teoretyczna wiedza z zakresu metodologii testowania i procesu rozwoju;
  • Doświadczenie w tworzeniu strategii i planów testowych;
  • Zrozumienie architektury klient-serwer i testowanie interfejsów API;
  • Silne umiejętności techniczne;
  • Znajomość Agile (Scrum, Kanban);
  • Doświadczenie z bazami danych: MySQL, MSSQL, MongoDB;
  • Doświadczenie z narzędziami Fiddler lub Charles, Postman, Swagger;
  • Doświadczenie w narzędziach CI, takich jak Jenkins lub Teamcity;
  • Doświadczenie w procesach wydawania wersji i wdrażania;
  • Znajomość ADB/iTools/iFunbox;
  • Umiejętności analityczne, rozwiązywanie problemów oraz praca zespołowa;
  • Znajomość Google Analytics/AppCenter;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie).