Wakat w Poland: CFO klastra Wynagrodzenie PLN16000 - PLN19500/Miesiąc

O pracy

Regionalna rola w zarządzaniu finansami|Firma usług profesjonalnych i konsultingowych

O kliencie

Nasz klient to międzynarodowa firma świadcząca usługi konsultingowe i profesjonalne. Obecnie prowadzimy projekt poszukiwania kadry kierowniczej na stanowisko Dyrektora Finansowego (CFO) dla Polski i krajów bałtyckich.

Opis stanowiska

  • Kierownik zespołu Finansów i Administracji w Polsce oraz członek zespołu zarządzającego
  • Kierownik funkcjonalny dla menedżerów finansowych w krajach bałtyckich
  • Aktywne współpracowanie z Dyrektorami Generalnymi w Polsce i krajach bałtyckich w celu oceny wyników organizacji w ramach cyklu Przeglądu Biznesowego Grupy, w tym solidne planowanie.
  • Pełnienie roli pośrednika między lokalnymi organizacjami, zewnętrznymi interesariuszami (audytorami, organami podatkowymi) a Grupą (Finanse Korporacyjne i EVP) w celach zarządzania
  • Zapewnienie projektowania i wdrażania procesów, procedur, protokołów i systemów (finansowych) zharmonizowanych i standaryzowanych dla Polski i krajów bałtyckich
  • Wsparcie w zakresie działań związanych z fuzjami i przejęciami oraz integracją po przejęciu

Wymagania od kandydata

  • Minimum 10 lat udokumentowanego doświadczenia w zarządzaniu finansami, w tym co najmniej 4 lata na stanowisku kierowniczym
  • Doświadczenie w renomowanej firmie audytorskiej (Big4) w obszarze audytu, podatków i zapewnienia wiarygodności
  • Stopień naukowy (magister) z zakresu finansów/administracji biznesowej lub posiadanie profesjonalnych kwalifikacji takich jak CFA/CMA/CA/ACCA
  • Doświadczenie w międzynarodowej firmie, z międzynarodowymi standardami rachunkowości (IFRS) i zarządzania finansami;
  • Doświadczenie w międzynarodowej firmie o dużej złożoności i w środowiskach wielokulturowych
  • Znajomość przepisów dotyczących (europejskiego) zarządzania korporacyjnego
  • Silne umiejętności komunikacyjne i interpersonalne oraz wrażliwość na różne kultury
  • Potwierdzone umiejętności pracy zespołowej oraz silne umiejętności przywódcze
  • Umiejętność pracy w sposób niezależny
  • Doświadczenie w dziedzinie fuzji i przejęć, w szczególności w zakresie integracji po fuzji
  • Doskonała (profesjonalna) znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie

Co oferujemy

  • Stabilną pracę na podstawie umowy o pracę w rozwijającej się firmie z długoterminową strategią
  • Stanowisko na najwyższym szczeblu zarządzania, z dużym stopniem ekspozycji
  • Autonomię i przestrzeń do przejęcia odpowiedzialności za procesy