Praca Data Scientist

Praca analityka danych

Praca analityka danych IT: popyt na tę profesję

Analityk danych gromadzi dane, przetwarza je i analizuje. Wakat na stanowisko analityka danych jest dość poszukiwany, specjalista identyfikuje trendy, waży hipotezy i wyciąga niezbędne wnioski na podstawie testów. To właśnie te wnioski często pomagają rozwiązać wiele problemów.

Co powinieneś wiedzieć przed rozmową kwalifikacyjną

Kandydat na stanowisko analityka danych powinien mieć od trzech do pięciu lat doświadczenia. Ważne jest również posiadanie:

  • Licencjata lub magistra z zakresu analizy danych, informatyki, matematyki lub matematyki stosowanej;
  • Znaczące doświadczenie z modelami i technikami sztucznej inteligencji (AI/ML), takimi jak uczenie maszynowe z nauczycielem, drzewa decyzyjne i regresja logistyczna, które pomogą w rozwiązywaniu problemów w dziedzinie naukowych analiz danych. Wymagane jest praktyczne umiejętność obsługi narzędzi innych dostawców;
  • Znajomość podstawowej statystyki i matematyki;
  • Umiejętności programowania;
  • Znajomość języka Python oraz (bardzo pożądana) C i/lub Golang;
  • Doświadczenie w pracy z dużymi danymi w czasie bliskim rzeczywistemu, przetwarzaniem i normalizacją danych.

Jeśli posiadasz te umiejętności, pomoże to przyspieszyć proces poszukiwania pracy jako Data Scientist.

Obowiązki analityka danych

Obowiązki  analityka danych obejmują:

  • Przekładanie wymagań biznesowych na architekturę i projektowanie oprogramowania;
  • Organizowanie prac związanych z analizą danych;
  • Implementacja zbierania danych z aplikacji internetowych w celu analizy treści;
  • Udział w ceremoniach Agile, planowanie i przeprowadzanie okresowych przeglądów kodu, śledzenie zakresu pracy za pomocą odpowiednich narzędzi;
  • Praca w środowisku Unix/Linux przy użyciu języka Golang i skryptów, projektowanie i rozwijanie algorytmów, procesów roboczych i funkcji;
  • Dostarczanie dokumentacji dla wszystkich nowych opracowań kodu lub zmian. Powinny być one wprowadzone do istniejącej bazy kodu, istniejące raporty powinny być udokumentowane;
  • Identyfikacja, korekcja i wsparcie ponownego testowania wszystkich defektów znalezionych podczas testowania;
  • Pomoc w wdrażaniu systemu w produkcji, w tym weryfikacja wdrożenia;
  • Terminowe rozwiązywanie problemów produkcyjnych na podstawie ich powagi.

Ile zarabia analityk danych

Trudno określić dokładnie, ile zarabia analityk danych, wiele zależy od kwalifikacji specjalisty i zakresu pracy. W każdym przypadku w Polsce i innych krajach zachodnich specjalista będzie zarabiał co najmniej 6000 euro. Aktualne oferty pracy dla Data Scientist w Polsce, jak również w innych krajach.

Dlaczego agencja rekrutacyjna znoydzem.com cieszy się dużym zainteresowaniem

Agencja rekrutacyjna znoydzem.com w Polsce oferuje mieszkańcom Ukrainy, Rosji i Białorusi pracę zdalną na stanowisku analityka danych. Na stronie znoydzem.com można znaleźć oferty pracy jako Data Scientist. Znajdują się tu także inne wakaty. Nie zajmie Ci dużo czasu znalezienie pracy o specjalizacji Data Scientist.

Dlaczego powinieneś nas wybrać?

Szybka praca

Doświadczenie

Wszechstronność

Doskonałe umiejętności komunikacyjne

Odpowiedzialność

Dostęp do dużej puli talentów

Dowiedz się więcej o nas

Ciekawe liczby

150 000 inżynierów w naszej bazie danych
50+ rekruterów technicznych w naszym zespole
80+ klientów na całym świecie od 2018 roku
98% skuteczność w znajdowaniu odpowiednich kandydatów dla naszych klientów

Często Zadawane Pytania

Jeśli nie wiesz, jak zatrudnić pracowników i gdzie znaleźć odpowiednich kandydatów lub zastanawiasz się, gdzie znaleźć pracę, najlepiej skontaktuj się z agencją pośrednictwa pracy. Specjaliści mogą pomóc Ci znaleźć odpowiednich pracowników lub spotkać się z pracodawcą.

Mamy bogate doświadczenie w rekrutacji Data Scientist w różnych branżach i projektach. Nasza agencja z powodzeniem umieszcza naukowców zajmujących się danymi zarówno w firmach o ugruntowanej pozycji, jak i start-upach, osiągając znakomite wyniki w obszarach takich jak uczenie maszynowe, analityka predykcyjna i podejmowanie decyzji w oparciu o dane.

Kandydatów Data Scientist oceniamy w ramach kompleksowego procesu, który obejmuje przegląd CV i aplikacji, selekcję, oceny techniczne oraz przegląd portfolio lub projektu. Pozwala nam to skutecznie ocenić ich umiejętności techniczne.

Mamy udokumentowane doświadczenie w pomyślnym umieszczaniu analityków danych i otrzymywaniu pozytywnych opinii od naszych klientów dotyczących jakości naszych kandydatów i ogólnego doświadczenia rekrutacyjnego.

Opinie klientów

Kathrin Lazarevich

CEO of Digiteum

All of the candidates selected by Znojdziem had good technical skills. So good that it was hard to choose between them. The company works at the highest level!

Tatiana Kushner

HRM of Customertimes

Our company was very happy with the staff we had. They turned out to be friendly and worked very smoothly. With such employees there is only one way to go - up!

Tatiana Rokalo

Recruitment specialist of Playtika

Even during the first stages of searching and screening candidates, we saw that Znojdziem was professional. We interviewed only the best of the best. And most were offered jobs in our company! Thank you for your work!

Hila Harkov

HRD of Firedome.io

I want to thank you for the fruitful cooperation. Our startup needed talented developers, and we got them! The company is worth working with.