Wakat w : Data Scientist Wynagrodzenie EUR6000/Miesiąc

Obowiązki:

  • Tłumaczenie wymagań biznesowych na architekturę i projekt oprogramowania;
  • Prowadzenie prac związanych z analizą danych i nauką o danych dla poszczególnych use cases;
  • Wdrożenie i automatyzacja zbierania danych z aplikacji internetowych w celu analizy kuracji treści, umieszczenia, selekcji, rekomendacji, np. za pomocą device farm lub innych metod;
  • Uczestnictwo w ceremoniach Agile, harmonogramowanie i prowadzenie okresowych przeglądów kodu, śledzenie zakresu pracy i postępów za pomocą odpowiednich narzędzi;
  • Praca w środowisku Unix/Linux, korzystanie z języka Golang i języków skryptowych, projektowanie i rozwijanie  production quality data-driven algorithms, workflows, and functions;
  • Dokumentowanie nowo tworzonego kodu lub zmian w istniejącym kodzie oraz dokumentowanie istniejących raportów;
  • Identyfikowanie, rozwiązywanie i wspieranie ponownego testowania wszystkich defektów wykrytych podczas testowania;
  • Wsparcie w wdrożeniu systemu w produkcji, w tym potwierdzenie, czy wdrożenie było udane;
  • Wsparcie w rozwiązywaniu problemów produkcyjnych w odpowiednim czasie, zależnie od ich powagi. Umiejętności:

Wymagane:

  • 3-5 lat doświadczenia;
  • Stopień licencjacki lub magisterski z zakresu analizy danych, informatyki, matematyki, matematyki stosowanej lub równoważny;
  • Silne doświadczenie z modelami i technikami AI/ML, takimi jak supervised machine learning, decision trees, and logistic regression, pomagające rozwiązywać różne problemy związane z nauką o danych, praktyczna znajomość narzędzi innych firm i oprogramowania open source do uczenia maszynowego;
  • Podstawy statystyki i matematyki;
  • Umiejętności programowania;
  • Znajomość języka Python oraz (wskazane) języków C i/lub Golang;
  • Doświadczenie w przetwarzaniu dużych zbiorów danych w czasie rzeczywistym oraz przetwarzaniu/parsowaniu/normalizacji danych.

Mile widziane:

  • Doświadczenie w pracy z urządzeniami mobilnymi, korzystanie z interfejsów API, systemów operacyjnych, oprogramowania wbudowanego;
  • Doświadczenie w pracy z serwerami WWW, HTML/Java, aplikacjami internetowymi;
  • Doświadczenie z modelami publikuj/subskrybuj (takimi jak Kafka) do udostępniania/wymiany danych;
  • Doświadczenie w pracy z pakietami danych, zrozumienie protokołu TCP/IP i sieci;
  • Znajomość technologii wideo, dźwięku, transmisji strumieniowej;
  • Doświadczenie w pracy zespołowej w metodyce Agile; Znajomość standardów 3GPP, LTE i 5G.