Wakat w Poland: Database Cloud engineer Wynagrodzenie

Poszukujemy utalentowanego Starszego Inżyniera Baz Danych – Chmura Publiczna do naszego dynamicznego zespołu, który będzie odpowiedzialny za wsparcie zarówno produkcji, jak i rozwoju. Ta rola będzie częścią zespołu składającego się z sześciu inżynierów z USA i będzie ściśle współpracować z zespołami deweloperskimi w firmie. Idealny kandydat będzie ekspertem technicznym w zakresie platform baz danych w chmurze, z naciskiem na PostgreSQL.

Kluczowe obowiązki:

  • Zapewnienie wsparcia produkcji i ekspertyzy w zakresie platform baz danych w chmurze, głównie PostgreSQL.
  • Szybkie rozwiązywanie skomplikowanych problemów i dostarczanie analizy przyczyn w środowisku produkcyjnym 24/7.
  • Wsparcie testów wydajności, benchmarking i monitorowanie stanu systemu.
  • Współpraca z zespołami inżynieryjnymi i jednostkami biznesowymi w zakresie projektowania i wdrażania architektur AWS Relational, NoSQL i Data Lake.
  • Gotowość do pracy poza godzinami pracy i w weekendy, gdy wymagane jest przeprowadzenie konserwacji.

Wymagania:

  • Znajomość PostgreSQL jako DBA jest niezbędna.
  • Doświadczenie w pracy z platformami baz danych w chmurze w środowisku produkcyjnym.
  • Umiejętności skryptowania w Bash i Python.
  • Znajomość systemów kontroli wersji, takich jak Git, oraz procesów CI/CD.
  • Tytuł licencjata w dziedzinie informatyki, inżynierii lub równoważny.
  • Znajomość zasad DevOps, w tym Infrastructure-as-code.

Mile widziane:

  • Aktualny certyfikat AWS lub Snowflake.
  • Doświadczenie w budowaniu infrastruktury AWS.
  • Znajomość technologii baz danych w chmurze publicznej, takich jak Snowflake, AWS Aurora, DocumentDB.
  • Doświadczenie w strategiach migracji danych do chmury publicznej.
  • Doświadczenie z NoSQL i kolumnowymi magazynami danych.