Wakat w Poland: Senior Data engineer Wynagrodzenie

Poszukujemy utalentowanego Inżyniera Danych z doświadczeniem w architekturze danych i technologiach chmurowych. W tej roli będziesz odpowiedzialny za projektowanie skalowalnych, niezawodnych i wydajnych systemów przetwarzania danych od zera po produkcję, wspierając naszą globalną platformę streamingu na żywo. Będziesz optymalizować przepływy ETL, rozwiązywać problemy związane z integracją danych i dbać o najwyższą jakość danych dla milionów użytkowników na całym świecie.

Kluczowe obowiązki:

  • Projektowanie i wdrażanie systemów danych wspierających platformę o wysokiej wydajności.
  • Tworzenie i utrzymanie przepływów ETL dla różnych źródeł danych.
  • Optymalizacja wydajności zapytań w środowiskach na dużą skalę.
  • Współpraca z zespołami w celu rozwiązywania problemów z danymi.
  • Aktualizacja wiedzy o najnowszych technologiach i najlepszych praktykach.

Wymagania:

  • 5+ lat doświadczenia jako inżynier danych lub inżynier oprogramowania w dziedzinie danych.
  • Znajomość Python, SQL oraz bibliotek do przetwarzania danych.
  • 3+ lat pracy z dostawcami chmury (GCP/AWS).
  • Doświadczenie w modelowaniu danych, procesach ETL oraz hurtowniach danych.
  • Znajomość technologii big data, platform streamingu jak Kafka oraz GitOps.

Mile widziane:

  • Doświadczenie z BigQuery.
  • Tworzenie potoków danych CI/CD za pomocą Terraform.
  • Znajomość programowania funkcyjnego.