Wakat w Poland: Senior QA Automation engineer Wynagrodzenie

Jesteśmy międzynarodową firmą z ponad 100 pracownikami, założoną przez inżynierów IT. Specjalizujemy się w tworzeniu niszowego oprogramowania dla dużych, międzynarodowych banków oraz funduszy inwestycyjnych.

Poszukujemy QA Automation Engineer (Java), który dołączy do naszego zespołu. Będziesz odpowiedzialny za testowanie aplikacji FinTech, takich jak systemy Booking, Order i Execution Management. Twoje zadania będą obejmowały rozwój i utrzymanie testów automatycznych oraz ścisłą współpracę z interesariuszami i zespołami w celu zapewnienia jakości i dokładności.

Zakres obowiązków:

  • Testowanie aplikacji FinTech, takich jak systemy Booking, Order i Execution Management.
  • Rozwój i utrzymanie testów automatycznych pisanych w Javie.
  • Tworzenie nowych przypadków testowych na podstawie wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych.
  • Wykonywanie testów funkcjonalnych i integracyjnych z systemami nadrzędnymi i podrzędnymi.
  • Współpraca z interesariuszami, programistami, analitykami biznesowymi, inżynierami jakości i wsparcia.

Wymagania:

  • Doświadczenie w automatyzacji testów backendu przy użyciu Javy.
  • Umiejętność kodowania w Javie.
  • Dobra znajomość SQL.
  • Doświadczenie w czytaniu i analizowaniu logów.
  • Dobra znajomość cyklu życia oprogramowania (SDLC) i procesów testowania.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Mile widziane umiejętności:

  • Doświadczenie z CI/CD (GitLab).
  • Doświadczenie z narzędziami monitorującymi, takimi jak Datadog, Splunk lub podobnymi.
  • Znajomość systemu Linux.
  • Znajomość protokołu FIX.
  • Doświadczenie w automatyzacji testów interfejsu użytkownika.