Praca Project Managera

Praca  Project Managera

Opis stanowiska IT Project Manager jest dosyć oczywisty, biorąc pod uwagę nazwę tego zawodu. Jest to profesjonalista, który koordynuje działania wielu członków zespołu w celu dostarczenia produktu na czas i zagwarantowania jego najwyższej jakości. Produkt musi spełniać wymagania techniczne i mieścić się w określonym budżecie. Ogólna reputacja organizacji w dużej mierze zależy od ich wysiłków. Obowiązki Project Managera obejmują utrzymywanie kontaktu z klientami w celu koordynacji ewentualnych zmian. Ponadto, specjalista ten przygotowuje raporty dla klientów i przełożonych na temat postępu w rozwoju produktu.

Obowiązki Project Managera

Specjaliści z tego obszaru odpowiadają za następujące czynności:

  • Koordynowanie pracy wszystkich zespołów, działów i specjalistów zaangażowanych w projekt
  • Rozdzielenie zadań
  • Zapewnienie dostępu wszystkim do materiałów szkoleniowych, wytycznych i innych informacji edukacyjnych niezbędnych do projektu
  • Ustalanie terminów i KPI, zapewnienie, że zespół ich dotrzymuje lub zmiana terminów i KPI, jeśli okazuje się, że są nierealistyczne
  • Zatrudnianie lub outsourcing talentów, aby sprostać wymaganiom projektu
  • Tworzenie i składanie raportów na temat rozwoju projektu
  • Organizowanie spotkań ze wszystkimi zaangażowanymi stronami w celu omówienia rozwoju projektu
  • Razem z klientami, wykrywanie nowych możliwości
  • Gwarantowanie satysfakcji klientów
  • Po zakończeniu projektu, analiza jego punktów sukcesu i problematycznych aspektów

Najtrudniejsze jest to, że każdy zespół i specjalista zaangażowany w projekt ma swoje własne harmonogramy, terminy i listy zadań do wykonania. Aby śledzić wszystkie ich zobowiązania i osiągnięcia, Project Manager polega na dedykowanym oprogramowaniu do rozdzielania zadań i monitorowania ich postępu.

Podstawowe umiejętności dla roli Project Managera

Popyt na takich specjalistów pochodzi z wielu różnych branż. Bez względu na to, w jakiej dziedzinie pracujesz - czy to opis stanowiska Project Managera w obszarze projektów technicznych czy w budownictwie - zestaw wymaganych umiejętności będzie mniej więcej taki sam:

  • Umiejętności interpersonalne - aby utrzymywać kontakt z innymi pracownikami, udziałowcami i klientami
  • Kierownictwo - nie tylko nadzorowanie codziennych działań zespołu, ale także motywowanie i zachęcanie członków zespołu
  • Organizacja - zarządzanie różnymi zasobami i specjalistami o różnej wiedzy i umiejętnościach
  • Zarządzanie czasem - priorytetyzowanie zadań i unikanie opóźnień
  • Zarządzanie ryzykiem - wykrywanie potencjalnych ryzyk z wyprzedzeniem i znajdowanie sposobów ich zapobiegania
  • Zarządzanie budżetem - optymalizacja wydatków
  • Rozwiązywanie problemów - szybkie i efektywne pokonywanie wyzwań
  • Adaptacyjność - szybka adaptacja do zmieniających się okoliczności
  • Praca zespołowa - upewnienie się, że wszyscy są na tej samej stronie i pracują na swoją maksymalną wydajność
  • Wiedza techniczna - zrozumienie wymagań projektu i umiejętność ich spełnienia

Ścisłe mówiąc, nie jest to praca twórcza. Jednak utalentowany manager powinien być zdolny do myślenia nieszablonowego i znajdowania nietypowych rozwiązań dla problemów.

Idealny kandydat posiada licencjat lub magisterium z zarządzania. Jednak jeszcze ważniejsze jest posiadanie praktycznego doświadczenia w pracy dla organizacji zajmującej się projektami. Na przykład osoba może rozpocząć karierę jako przedstawiciel handlowy, ekspert ds. marketingu lub inżynier oprogramowania, a następnie przejść do zarządzania produktami.

Praca Project Managera w 2023 roku

W 2023 roku Project Managerzy zwykle stosują się do następującego algorytmu pracy:

  1. Zaplanowanie pomysłu projektu, wspólnie z klientami i udziałowcami. Plan obejmuje wymagania dotyczące produktu, zakres projektu, budżet i odpowiednie obowiązki każdego członka zespołu.
  2. Kierowanie zespołem i pomaganie mu w osiąganiu wyznaczonych celów, udzielanie wsparcia i mentorstwa.
  3. Monitorowanie postępu każdego osobnego zadania i ogólnego postępu projektu. W przypadku wystąpienia wąskiego gardła, znalezienie sposobów na jego usunięcie. Zgłaszanie wszelkich opóźnień i wysiłków skoncentrowanych na ich naprawie klientom.
  4. Wykrywanie problemów z projektem i eliminowanie ich. Idealnie byłoby, gdyby Project Manager przewidział problemy przed rozpoczęciem wpływania na codzienną pracę i zapobiegł im. Problemy mogą wystąpić, jeśli wymagania dotyczące produktu są modyfikowane w trakcie pracy lub zakres nadchodzących prac został źle określony na etapie początkowym.
  5. Zarządzanie budżetem.

Ostatecznie, ocena sukcesu projektu, omówienie go z zespołem i rozważenie nagrodzenia członków, którzy najbardziej przyczynili się do wspólnego celu.

Dlaczego powinieneś nas wybrać?

Szybka praca

Doświadczenie

Wszechstronność

Doskonałe umiejętności komunikacyjne

Odpowiedzialność

Dostęp do dużej puli talentów

Dowiedz się więcej o nas

Ciekawe liczby

150 000 inżynierów w naszej bazie danych
50+ rekruterów technicznych w naszym zespole
80+ klientów na całym świecie od 2018 roku
98% skuteczność w znajdowaniu odpowiednich kandydatów dla naszych klientów

Często Zadawane Pytania

Jeśli nie wiesz, jak zatrudnić pracowników i gdzie znaleźć odpowiednich kandydatów lub zastanawiasz się, gdzie znaleźć pracę, najlepiej skontaktuj się z agencją pośrednictwa pracy. Specjaliści mogą pomóc Ci znaleźć odpowiednich pracowników lub spotkać się z pracodawcą.

Mamy duże doświadczenie w rekrutacji kierowników projektów z różnych branż. Nasza wiedza specjalistyczna polega na identyfikowaniu i ocenie wykwalifikowanych kandydatów na stanowiska związane z zarządzaniem projektami, upewniając się, że posiadają oni umiejętności i doświadczenie niezbędne do osiągania pomyślnych wyników.

Mamy udokumentowane doświadczenie w skutecznym umieszczaniu kierowników projektów w różnych branżach. Nasi klienci wyrazili zadowolenie z kandydatów, których zapewniliśmy, podkreślając ich wysokie umiejętności zarządzania projektami i pomyślne wyniki projektów.

Aby ocenić umiejętności i kwalifikacje kandydatów, przeglądamy życiorysy, przeprowadzamy dogłębne selekcje i potencjalnie zarządzamy ocenami praktycznymi lub studiami przypadków, aby upewnić się, że przedstawiani przez nas kandydaci posiadają umiejętności i kwalifikacje niezbędne do skutecznego zarządzania projektami.

Opinie klientów

Kathrin Lazarevich

CEO of Digiteum

All of the candidates selected by Znojdziem had good technical skills. So good that it was hard to choose between them. The company works at the highest level!

Tatiana Kushner

HRM of Customertimes

Our company was very happy with the staff we had. They turned out to be friendly and worked very smoothly. With such employees there is only one way to go - up!

Tatiana Rokalo

Recruitment specialist of Playtika

Even during the first stages of searching and screening candidates, we saw that Znojdziem was professional. We interviewed only the best of the best. And most were offered jobs in our company! Thank you for your work!

Hila Harkov

HRD of Firedome.io

I want to thank you for the fruitful cooperation. Our startup needed talented developers, and we got them! The company is worth working with.