Wakat w France: Koordynator Marketingu Wynagrodzenie EUR4700 - EUR5500/Miesiąc

Twoje otoczenie?

W ramach działu sprzedaży i dystrybucji, nasz zespół "Marketing w branży turystycznej" odpowiada za komunikację, promocję i sprzedaż naszego celu podróży naszym partnerom i profesjonalnym dystrybutorom na poziomie europejskim i międzynarodowym, obejmującym 15 rynków, w tym 7 różnych języków.

Twoje przyszłe zadania?

W ramach zespołu Marketingu w branży turystycznej, jako Koordynator Marketingu, będziesz kierować projektami marketingowymi mającymi na celu komunikację, szkolenie i nagradzanie dystrybutorów pakietów i biletów hotelowych na poziomie europejskim i międzynarodowym.

Twoje główne zadania to:

  • Rozwijanie biznesu poprzez uruchamianie i koordynowanie kampanii marketingowych handlowych
  • Proponowanie i wdrażanie programu nagród dla partnerów biznesowych w skali całej Europy, skupionego na wynikach biznesowych.
  • Poprawa wiedzy o sprzedaży i partnerach w regionie EMEA
  • Analiza wskaźników KPI na rynku i zalecanie działań mających poprawić biznes
  • Rozwój platform B2B poprzez zrozumienie i kwestionowanie obecnego użytkowania (zarówno lokalnie, jak i centralnie) i zalecanie planu działania zgodnego z celem "najlepszej w swojej klasie".
  • Tworzenie biuletynów e-mailowych i kampanii komunikacyjnych dla rynków EMEA i OTAs: od tworzenia (szablonów/treści) kampanii e-mailowych, poprzez zatwierdzanie, wysyłkę, analizę wskaźników KPI i zalecenia.
  • Zapewnienie jakościowej analizy posprzedażowej, w tym odpowiednich wskaźników KPI dla wszystkich kluczowych projektów.
  • Zapewnienie integracji B2B w projektach centralnych oraz udział w spotkaniach z rynkami EMEA i różnymi działami (marketing, komunikacja, prasa, media społecznościowe, CRM, media, itp.)
  • Utrzymywanie dobrych relacji partnerskich z krajami
  • Organizowanie regularnych spotkań z rynkami, zapewnienie dobrej komunikacji informacji centralnych i udostępnianie najlepszych praktyk dotyczących lokalnych aktywacji.
  • Analiza najlepszych praktyk we wszystkich obszarach: szkolenia, narzędzia cyfrowe, CRM i programy zaangażowania, ...
  • Zarządzanie, coaching i rozwijanie praktykanta, przygotowując go do rozwoju zawodowego.

Korzyści wynikające z tej pozycji dla Ciebie:

  • Możliwość koordynowania projektów na międzynarodową skalę z uwzględnieniem lokalnych specyfik
  • Bardzo wszechstronne stanowisko z różnorodnością zadań (marketing cyfrowy, wydarzenia, komunikacja za pomocą biuletynów, platforma sprzedaży)
  • Przyjazne i troskliwe środowisko, z zespołem o silnym poczuciu jedności i współdzielenia
  • Różnorodność interakcji, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych

Twoje atuty do osiągnięcia sukcesu?

  • Idealnie posiadasz tytuł magistra z zakresu marketingu/komunikacji i posiadasz co najmniej 3-5 lat doświadczenia zawodowego w zakresie marketingu, komunikacji, koordynacji i organizacji międzynarodowych kampanii marketingowych i wydarzeń.

  • Poprzednie doświadczenie w środowisku handlowym/B2B/komercyjnym będzie docenione.

  • Posiadasz płynną znajomość języka francuskiego (poziom C2) i angielskiego (poziom C1, który jest codziennie używany w około 90% Twojej pracy ze względu na codzienne kontakty z biurami sprzedaży w Europie)

  • Swobodnie posługujesz się narzędziami biurowymi i komputerowymi, zwłaszcza programami Excel i PowerPoint.

  • Twój duch zespołowy, doskonałe umiejętności komunikacyjne i adaptacyjne, zdolność organizacji, umiejętność dotrzymywania terminów, samodzielność i inicjatywa pozwolą Ci skutecznie wykonywać powierzone misje i szybko przystosować się do dynamicznego międzynarodowego środowiska.