Wakat w Poland: Senior Java developer Wynagrodzenie

Poszukujemy Senior Java Developera, który dołączy do naszego zespołu Rachunkowości Inwestycyjnej / Pozycje. Zespół koncentruje się na rozwijaniu oprogramowania on-premise i w chmurze, które przechwytuje transakcje handlowe i oblicza pozycje dla firmy. Będziesz ściśle współpracować z działami biznesowymi hedge fund oraz innymi członkami zespołu, aby opracowywać efektywne rozwiązania i wspierać innych w rozwiązywaniu złożonych problemów. Rola ta obejmuje pracę nad systemem legacy oraz rozwój nowej generacji platformy w AWS.

Kluczowe obowiązki:

  • Rozwój i utrzymanie systemów przechwytujących transakcje handlowe i obliczających pozycje.
  • Współpraca z globalnymi zespołami w celu dostarczenia wysokiej jakości rozwiązań w chmurze.
  • Inżynieria wsteczna systemów legacy w celu ich modernizacji i przeniesienia do AWS.
  • Zapewnianie wsparcia L2 w razie potrzeby.
  • Udział w projektach międzyzespołowych oraz praca samodzielna, gdy wymaga tego sytuacja.

Wymagania:

  • 10+ lat doświadczenia w programowaniu, w tym co najmniej 5+ lat w Javie (Java Core + wielowątkowość).
  • 5+ lat doświadczenia w tworzeniu aplikacji natywnych dla chmury z wykorzystaniem AWS.
  • Dobra znajomość Spring, bibliotek Apache i innych dużych bibliotek open-source.
  • Doświadczenie w pracy z Kafka i systemami przesyłania wiadomości w czasie rzeczywistym.
  • Doświadczenie z Apache Flink.
  • Zaawansowane umiejętności w zakresie SQL/zapytania do baz danych.
  • Zdolności analityczne umożliwiające samodzielną naukę z kodu / inżynieria wsteczna.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne, zarówno w mowie, jak i piśmie.
  • Doświadczenie w sektorze usług finansowych będzie atutem.
  • Znajomość Pythona i TypeScript to dodatkowa zaleta.

Jeśli jesteś pasjonatem wykorzystania swoich umiejętności w Javie w środowisku finansowym i chcesz podejmować wyzwania w złożonych projektach, zgłoś się do nas!