Wakat w Poland: DevOps engineer Wynagrodzenie

Poszukujemy wykwalifikowanego inżyniera DevOps, który dołączy do naszego zespołu. W tej roli będziesz projektować, budować i wdrażać architektury cloud-native z użyciem Kubernetes i powiązanych technologii. Twoje obowiązki będą obejmować konfigurację CI/CD, wdrażanie IaC, używanie narzędzi monitorowania i obserwacji do optymalizacji wydajności, dostosowywanie Helm oraz rozwiązywanie problemów. Twoja wiedza pomoże również zespołom deweloperskim w migracji aplikacji na platformę opartą na Kubernetes.

Obowiązki:

  • Tworzenie i wdrażanie narzędzi automatyzacji do wdrażania infrastruktury, konfiguracji i procesów wdrożeniowych, koncentrując się na maksymalizacji wydajności i minimalizacji interwencji manualnych.
  • Współpraca z zespołami deweloperskimi w celu integracji metodologii DevOps w cyklu życia aplikacji, od rozwoju po wdrożenie i dalej.
  • Zarządzanie pipeline'ami CI/CD w celu automatyzacji procesów testowania i wdrażania, zapewniając szybkie dostarczanie funkcji i poprawek z wysoką niezawodnością.
  • Monitorowanie wydajności systemu, rozwiązywanie problemów i wdrażanie rozwiązań w celu utrzymania zdrowia i bezpieczeństwa systemu.
  • Śledzenie najnowszych trendów w Kubernetes, konteneryzacji i praktykach DevOps, ocenianie nowych technologii pod kątem potencjalnego wdrożenia w celu ulepszenia naszej infrastruktury i workflow.
  • Pomoc zespołom deweloperskim w zarządzaniu i wdrażaniu zasobów AWS za pomocą Terraform.
  • Wsparcie zespołów deweloperskich przy wdrażaniu aplikacji na k8s on-premise.

Wymagania:

  • Silna znajomość architektury Kubernetes, wdrażania i zarządzania, w tym doświadczenie z lokalnymi środowiskami Kubernetes.
  • Biegłość w językach skryptowych (np. Bash, Python) i narzędziach automatyzacji (np. Chef, Terraform).
  • Doświadczenie z narzędziami CI/CD (np. GitLab CI) i systemami kontroli wersji (np. Git).
  • Znajomość narzędzi monitorowania (np. Prometheus, Grafana) i praktyk zapewniających wydajność aplikacji i systemu.
  • Doświadczenie z AWS i zrozumienie optymalizacji kosztów AWS.