Wakat w Poland: Programista Ruby on Rails Back-end Wynagrodzenie USD5000 - USD6000/Miesiąc

Poszukujemy programisty back-endowego z co najmniej 3-letnim doświadczeniem (Ruby / Ruby on Rails).

Wymagane umiejętności:

  • Silna znajomość Ruby / Ruby on Rails;
  • Doświadczenie z Nginx, Puma, Passenger;
  • Doświadczenie w pracy z high load systemami;
  • Doświadczenie w tworzeniu interfejsów API REST;
  • Doświadczenie z ActionCable;
  • Doświadczenie z brokerami wiadomości (RabbitMQ, Sidekiq);
  • Doświadczenie z bazami danych: MySQL, PostgreSQL, DynamoDB;
  • Doświadczenie z usługami AWS (Route53, S3, EC2, LoadBalancer, ElasticBeanstalk, CloudFront, RDS, Lambda itp.);
  • Konsola internetowa / CLI / SDK;
  • Unix jako główne środowisko produkcyjne;
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego jako podstawowego języka (B1+).

Dodatkowym atutem będzie:

  • Podstawowa znajomość NodeJS/Python;
  • Podstawowa znajomość HTML 5, CSS3, JS + ReactJS;
  • Doświadczenie z GraphQL (Apollo Client);
  • Pasje w co najmniej jednej dziedzinie produktu - sport, big data, sztuczna inteligencja, gry.

Nasz Stack technologiczny:

  • Większość projektów oparta na frameworku Ruby on Rails;
  • Git, GitHub;
  • Serwery internetowe: Puma, Passenger, Nginx;
  • Core frontendu: ReactJS, HTML5, CSS3, vanilla JS, jQuery, CoffeeScript;
  • Główny framework frontendu: ReactJS;
  • Cloud Computing: AWS (Route53, S3, EC2, CloudFront, RDS, Lambda itp.);
  • Bazy danych: MySQL, PostgreSQL, DynamoDB;
  • Opcjonalnie korzystamy z: Web Sockets, GraphQL, RabbitMQ itp.

Nasza Metodologia - Scrum

Zadania:

  • Budowanie nowych produktów od podstaw, przy użyciu najnowszej wersji Ruby, Ruby on Rails itp.;
  • Udział w projektowaniu struktury bazy danych;
  • Rozwój serwera REST API & GraphQL, backendu dla aplikacji ReactJS;
  • Implementacja modułów do pobierania danych i mikroserwisow bezserwerowych (źródła: API, CSV, Excel, PDF, strony internetowe itp.); -Konfiguracja i ulepszanie obecnej infrastruktury AWS;
  • Naprawa błędów w istniejących komponentach;
  • Udział w szacowaniu zadań;
  • Komunikacja z zespołem.