Wakat w Spain: Inżynier elektryczny Wynagrodzenie EUR2500 - EUR3100/Miesiąc

Opis stanowiska:

Główną rolą tej pozycji jest dostarczenie wsparcia i pomocy w wdrażaniu rozwiązań z zakresu elektryfikacji dla nowych lub istniejących urządzeń portowych, poprzez przekładanie projektów infrastruktury elektrycznej na specyfikacje techniczne oraz ocenę propozycji/projektów pod kątem optymalizacji zużycia energii w ramach ogólnej strategii dekarbonizacji.

Ogólne obowiązki obejmują:

  • Dostarczanie podstawowych informacji dla inicjatyw związanych z elektryfikacją urządzeń
  • Udział w ustalaniu i opracowywaniu wymagań dotyczących optymalizowanych energetycznie rozwiązań urządzeń terminalowych z perspektywy infrastruktury elektrycznej
  • Przeprowadzanie ocen technicznej wykonalności oraz udzielanie rekomendacji dotyczących infrastruktury umożliwiającej elektryfikację i optymalizację energetyczną urządzeń portowych
  • Opracowywanie specyfikacji technicznych, zapewniając pełne zrozumienie i pokrycie wymagań funkcjonalnych
  • Rozbudowa dokumentacji, w tym zakresu, dla zapytania o ofertę konsultantów i wykonawców
  • Wspieranie konsultantów odpowiedzialnych za szczegółowy projekt poprzez kierowanie kryteriami oceny projektów wartościowych
  • Udział w zespole przetargowym, analiza i ocena propozycji konsultantów i wykonawców
  • Przeprowadzenie przeglądu projektu (w razie potrzeby z pomocą konsultanta)
  • Współpraca z innymi pracownikami funkcji technicznej w celu zapewnienia projektowania, inżynierii i dostarczenia zintegrowanego zasobu dla wewnętrznego klienta
  • Prowadzenie bieżącego rejestru ryzyka i stosowanie odpowiednich strategii zarządzania ryzykiem
  • Budowanie efektywnej komunikacji i współpracy z powiązanymi działami i zewnętrznymi podmiotami oraz wspieranie skoncentrowanej na wynikach współpracy międzyfunkcyjnej w celu osiągnięcia wspólnych celów
  • Pełnienie roli eksperta ds. optymalizacji energetycznej terminali, jeśli to konieczne

Raportowanie i zakres:

Bezpośredni nadzór sprawuje Kierownik Inżynierii Zasobów.

Zakres geograficzny: Zakres globalny, z siedzibą w Barcelonie lub Hadze; przewiduje się regularne podróże (10-20% czasu).

Kluczowe kwalifikacje/umiejętności/doświadczenie:

Doświadczenie:

  • Minimum 5 lat doświadczenia w obszarze infrastruktury elektrycznej zorientowanej na realizację (HV/LV, zasilanie, dystrybucja), preferowana w kontekście międzynarodowym
  • Dogłębne doświadczenie w dziedzinie inżynierii elektrycznej i MEP, preferowana w środowisku portowym/terminalowym
  • Doświadczenie w zarządzaniu umowami (FIDIC) będzie dodatkowym atutem
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami będzie dodatkowym atutem

Kwalifikacje/umiejętności:

  • Dobra znajomość zarządzania projektami oparta na umiejętnościach inżynierskich
  • Dobra znajomość infrastruktury elektrycznej i powiązanych aspektów technicznych
  • Doskonałe umiejętności analityczne, współpracy i komunikacji
  • Umiejętność koordynacji zespołów międzyfunkcyjnych w celu osiągnięcia sukcesu projektowego
  • Przywiązanie do celu, samomotywacja, skoncentrowanie na wynikach
  • Wysoka dyscyplina - konsekwencja w działaniu i zapewnianie niezbędnej dokumentacji
  • Wysoka świadomość jakości i umiejętność pracy z zachowaniem stałej ostrożności
  • Wrażliwość na różnorodność kulturową i doświadczenie w środowisku wielokulturowym, zarówno w odniesieniu do pracowników, władz lokalnych, jak i innych interesariuszy
  • Zrozumienie zasad WBS, szacowania, planowania i zarządzania EV
  • Doskonała znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, umiejętności prezentacyjne i prowadzenia spotkań są niezbędne

Wykształcenie:

  • Tytuł magistra (MSc) lub licencjata (BSc) z dziedziny inżynierii elektrycznej, architektury lub podobnej