Praca dla analityków biznesowych

Praca business analityka

Czym jest business analityk? Jest to profesjonalista, który bada rynek, zapewnia wykonalność nowych produktów i znacząco przyczynia się do ogólnej rentowności firmy. Ich ostatecznym celem jest dostarczenie najwyższej wartości docelowej grupie odbiorców - jednocześnie pozwalając deweloperowi utrzymać się w ramach początkowego budżetu. Analityk biznesu dba o raporty i identyfikuje optymalne wskaźniki umożliwiające ocenę jakości produktów. Kierują zespołami i dbają o to, aby wszyscy członkowie zespołu osiągali maksymalne wyniki. To wymagające intelektualnie stanowisko, które wymaga analitycznego myślenia i solidnych umiejętności interpersonalnych.

Opis stanowiska business analityka

Zakres obowiązków i odpowiedzialności analityka biznesu obejmuje następujące punkty:

  • Ocena procesów biznesowych
  • Zapewnienie, że gotowe produkty w pełni spełniają wymagania i są dostarczane na czas
  • Informowanie zespołu produktowego o wykrytych problemach w produkcie i dzielenie się pomysłami na ich naprawę
  • Zarządzanie zasobami
  • Priorytetyzacja inicjatyw w zależności od potrzeb biznesowych
  • Dokumentowanie wyników swoich działań i przedstawianie ich przełożonym
  • Przeprowadzanie kontroli jakości
  • Zachowanie efektywności kosztowej produktów
  • Wdrażanie i utrzymywanie procedur
  • Przeglądanie procesów biznesowych i opracowywanie strategii optymalizacji tych procesów
  • Prowadzenie spotkań w celu wymiany pomysłów i omówienia bieżących zadań i projektów

Tacy specjaliści pracują obok menedżerów, techników i klientów. Regularnie komunikują się z użytkownikami końcowymi i interesariuszami. Szkolą i prowadzą młodszych specjalistów. Analitycy biznesu również przyczyniają się do budowania relacji z partnerami firmy w celu ułatwienia procesu integrowania ich produktów z rozwiązaniami innych firm.

Kluczowe umiejętności business analityka

  • Zazwyczaj w opisie stanowiska analityka danych biznesowych są wymienione następujące umiejętności:
  • Znajomość rynku
  • Umiejętności techniczne (pożądany poziom kompetencji technicznych może znacznie się różnić w zależności od pracodawcy)
  • Myślenie analityczne
  • Umiejętności dokumentacyjne
  • Świadomość wymogów regulacyjnych i raportowych
  • Zarządzanie czasem
  • Umiejętności interpersonalne (zarówno w negocjacjach werbalnych, jak i w redagowaniu dokumentów pisemnych)
  • Biegła obsługa Microsoft Office i/lub Google Drive
  • Zrozumienie sposobów wizualizacji danych za pomocą różnych narzędzi
  • Doświadczenie w tworzeniu prezentacji
  • Znajomość taktyk zarządzania projektami
  • Gotowość do pracy złożonymi danymi i systemami
  • Umiejętność definiowania i osiągania wskaźników kluczowych (KPI)

Idealny kandydat posiada dyplom z zakresu informatyki lub nauk o komputerach oraz wcześniejsze doświadczenie w analizie biznesowej, analizie systemowej lub zapewnianiu jakości. Początkowo łatwiej może być rozpocząć od zapewniania jakości. Solidne portfolio ukończonych projektów może zrekompensować brak formalnego wykształcenia.

Praca business analityka w 2023 roku

Zapotrzebowanie na stanowiska analityków biznesowych w dziedzinie IT jest stabilnie wysokie. Najczęściej zatrudniani są w następujących rodzajach organizacji:

  • Jednostki biznesowe zajmujące się analizą profilu biznesowego
  • Firmy konsultingowe
  • Przedsiębiorstwa technologiczne i inżynieryjne
  • Duże organizacje sektora publicznego
  • Sprzedawcy detaliczni
  • Instytucje bankowe

Dodatkowo, najbardziej doświadczeni specjaliści mogą pracować jako freelancerzy. Ta praca może przynieść hojne wynagrodzenie, ponieważ duże klienty mogą pozwolić sobie na wypłacanie bardzo przyzwoitych wynagrodzeń ekspertom.

Opis stanowiska analityka systemowego może obejmować różne warianty tego stanowiska:

  • Analityk danych - gromadzi i interpretuje informacje, aby inni członkowie zespołu mogli je poprzeć swoimi decyzjami
  • Analityk przedsiębiorstwa - optymalizuje działanie przedsiębiorstwa, utrzymuje stały kontakt z kierownikami i udziałowcami
  • Konsultant biznesowy - udziela zaleceń dotyczących zwiększenia efektywności firmy oraz ciągle badając rynek, aby być świadomym najnowszych trendów w branży
  • Specjalista ds. marketingu - opracowuje strategie marketingowe i prowadzi kampanie mające je realizować
  • Menedżer produktu - planuje każdy etap rozwoju produktu i definiuje jego cechy
  • Menedżer wymagań - zbiera i strukturuje wymagania udziałowców dotyczące produktu
  • Analityk systemowy - zwiększa wydajność systemów komputerowych i oprogramowania

Dzięki bizness analitykom firmy dostarczają produkty o jak najwyższej jakości, nie przekraczając przy tym budżetów. Czasami ich pracodawcy proszą ich o skupienie się tylko na naszym produkcie lub projekcie. Jednak doświadczeni analitycy mają tendencję do równoczesnego prowadzenia wielu projektów lub produktów. Stają się częścią zespołów o różnorodnym składzie i umożliwiają swoim firmom utrzymanie konkurencyjnej pozycji w zmieniającym się środowisku biznesowym.

Dlaczego powinieneś nas wybrać?

Szybka praca

Doświadczenie

Wszechstronność

Doskonałe umiejętności komunikacyjne

Odpowiedzialność

Dostęp do dużej puli talentów

Dowiedz się więcej o nas

Ciekawe liczby

150 000 inżynierów w naszej bazie danych
50+ rekruterów technicznych w naszym zespole
80+ klientów na całym świecie od 2018 roku
98% skuteczność w znajdowaniu odpowiednich kandydatów dla naszych klientów

Często Zadawane Pytania

Jeśli nie wiesz, jak zatrudnić pracowników i gdzie znaleźć odpowiednich kandydatów lub zastanawiasz się, gdzie znaleźć pracę, najlepiej skontaktuj się z agencją pośrednictwa pracy. Specjaliści mogą pomóc Ci znaleźć odpowiednich pracowników lub spotkać się z pracodawcą.

Stosujemy kompleksowe podejście do identyfikacji najbardziej wykwalifikowanych analityków biznesowych do Twojego projektu, w tym przegląd ich doświadczenia, ocena ich umiejętności, przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych i weryfikacja kwalifikacji.

Z powodzeniem umieszczaliśmy analityków biznesowych w różnych projektach, co zaowocowało znacznymi oszczędnościami kosztów dla naszych klientów.

Zapewniamy, że przedstawiani przez nas kandydaci są wykwalifikowani i opłacalni poprzez rygorystyczną kontrolę, ocenę umiejętności i doświadczenia, negocjowanie konkurencyjnych stawek i dostosowanie do budżetu.

Opinie klientów

Kathrin Lazarevich

CEO of Digiteum

All of the candidates selected by Znojdziem had good technical skills. So good that it was hard to choose between them. The company works at the highest level!

Tatiana Kushner

HRM of Customertimes

Our company was very happy with the staff we had. They turned out to be friendly and worked very smoothly. With such employees there is only one way to go - up!

Tatiana Rokalo

Recruitment specialist of Playtika

Even during the first stages of searching and screening candidates, we saw that Znojdziem was professional. We interviewed only the best of the best. And most were offered jobs in our company! Thank you for your work!

Hila Harkov

HRD of Firedome.io

I want to thank you for the fruitful cooperation. Our startup needed talented developers, and we got them! The company is worth working with.